Data dodania: 20 czerwca 2018 r. w kategorii: Motor Lublin

Speed Car Motor Lublin numerem jeden

10 czerwca okazał się wyjątkowo szczęśliwym dniem dla drużyny Speed Car Motor, która wyszła zwycięsko z kolejnej rywalizacji z Euro Finannce Polonia. Koziołki pokonały zespół z Piły, zdobywając wspólnie aż 64 punkty.

Rywalizację między Speed Car Motor i Euro Finannce Polonia z Piły obserwowało z trybun 7000 kibiców, przed którymi drużyna z Lublina zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Po raz kolejny udowodniła,  że nie bez powodu jest na szczycie tabeli 1. Ligi Żużlowej. Drużyna z Lublina pokonała zespół Euro Finannce Polonia z Piły doskonałym wynikiem 64:26 Już na początku meczu mocno zaznaczyła swoją pozycję lidera. Zawodnicy z Lublina bardzo szybko zdobyli przewagę i w ciągu meczu konsekwentnie ją powiększali, co zapewniło im tak spektakularne zwycięstwo.

Komplet punktów na swoim koncie zdobył Dawid Lampart, który doskonale zaprezentował się we wszystkich gonitwach. Był poza zasięgiem rywali, uzyskując wynik 13+2. Na drugim miejscu uplasował się Robert Lampart z wynikiem 12+2, a na trzecim Paweł Miesiąc (9+1), który znalazł się w drużynie po trzech tygodniach przerwy. Do 64 punktów dołożyli swoje również pozostali członkowie drużyny: Daniel Jeleniewski, Andreas Jonsson, Emil Peroń, Wiktor Lampart. W rezultacie Speed Car Motor Lublin nie tylko odniósł zwycięstwo, ale też umocnił swoją pozycję lidera.