Data dodania: 5 czerwca 2017 r. w kategorii: Nice 1.LŻ

Wyczekiwany debiut już w niedzielę. Wiktor Lampart pojedzie w Łodzi!

Już w niedzielę debiutu ligowego doczeka się Wiktor Lampart. Wielka nadzieja I-ligowej Stali Rzeszów w dniu wyjazdowego meczu Żurawi z Orłem Łódź ukończy 16. rok życia. Lampart stanie się wówczas pełnoprawnym zawodnikiem. Na co stać nastolatka?

O tym, że Wiktor Lampart jest wielkim żużlowym talentem wiadomo w Rzeszowie od dawna. Młody zawodnik długo nie wiedział jednak czy zdecyduje się na uprawianie tej odmiany motosportu. W orbicie jego zainteresowań znajduje się bowiem również jazda na motocrossie czy pitbike-ach. Swoją pasję dzieli ze starszym o 11 lat bratem Dawidem, który od kilku sezonów jest krajowym liderem Stali Rzeszów. To właśnie on pierwszy raz przyprowadził Wiktora na Stadion Miejski przy Hetmańskiej, by ten spróbował pojeździć na żużlówce.

Kibicom speedwaya w całej Polsce, Wiktor dał się poznać dopiero przed rokiem. Najpierw wystartował w zawodach Nice Cup, a następnie we wrześniowym Turnieju o Puchar Prezydenta Rzeszowa zajął drugie miejsce. W finałowej gonitwie pięknym i odważnym atakiem wyprzedził Bartosza Smektałę, który już od kilku lat jest czołowym juniorem PGE Ekstraligi. Kibice przecierali oczy ze zdumienia. - Nie będę nikomu odpuszczał - rzucił po zawodach uśmiechnięty 15-latek. 

Wiktor chodzi jeszcze do gimnazjum. W przeciwieństwie do większości swoich żużlowych kolegów uczy się całkiem nieźle. - Świadectwa z paskiem może nie ma, ale oceny są w porządku - mówi nam jego siostra Izabela. - Ostatnio pisał testy gimnazjalne. Niedługo wakacje, a potem będzie kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym - dodaje. Młody Lampart jest niezwykle otwarty i bardzo elokwentny jak na swój wiek. Nie ucieka przed dziennikarzami, nie boi się też zażartować ze starszych kolegów.